#7824
adminstrator website
Sleutelbeheerder

Vechten tegen de regen….
Ik heb net letterlijk in de regen en tegen de regen staan vechten,met emmers bakken en een pompie van de vijver,en wederom gewonnen….het stroomde nl bijna ons konijnenhok in,waar mijn drie schatten van konijnenkindjes zaten net 3 maandjes oud,hun mamma stierf toen t 31 graden was,dankzij de buurtkatten,dus nu ben ik hun mamma zeg maar,ik heb nu 7 baby konijnenkindjes,oke daar bij nestje nr 2 is wel een mamma,maar ik vrees dat ze straks gaat stoppen met hun te voeden dan maak ik de tuin kamer waar ik slaap leeg een gaat t hok een kindjes daarin een ga ik ze maar met de hand voeden,nog deze week uit dan zijn ze 3 weken oud dan nog 5 weken dan drinken ze bijna geen moedermelk meer en kunnen ze in feite van eigenaar wisselen maar ze blijven mooi bij mij,t idee dat ze ergens klein als ze zijn in de bosjes gedumpt worden,verscheurt door een kat of hond worden of aangereden worden vind ik vreselijk,want ik gaf kittens weg die even alter op de hoek werden neer gegooid,een maal zag ik t en kon ik t katje nog terughalen omdat ik een naar gevoel erover had,dan maar stik veel konijntjes echt zijn waarschijnlijk allemaal kereltjes dan moet ik de moeder laten helpen.
Zo het water is weg,de konijntjes weer veilig,ze zaten zich te wassen ene hebben niks gemerkt van de erge buien,althans ze trokken zich er niks van aan,ze zijn onweer,bliksem,regen ene wind gewend,ze zijn beide nestjes buiten geboren deze zijn vast sterker dan binnen konijntjes,ik heb in nest nr 1,een pluizige witte,idem een grijze,beetje donker licht grijs,een ene dunnere wit met grijs,nestje twee,is ent als mamma ,twee donker grijs echt natuur leur,als een haas zien ze eruit,mamma is half haas nl,kwam ik later pas achter,schijnt dat hazen tuinen in gaan ene konijntjes dekken.
dat is waarschijnlijk de reden dat mamma niet zo tam is,de babys zijn ook nogal springerig maar ik leer ze nu al aan mij .ons te wennen ,dus zal ik ze wel ent als nestje nr 1 snel tam krijgen.
Bij het eerste nestje kon ik een konijntjes pas na 3 dagen vangen in zijn hok om over te brengen naar zijn neiuwe hokje,maar zijn broertjes begonnen m meteen te likken ,hij was nog welkom in t nest,zucht…..

Zoals belooft…..
Hoe je rond komt met 7 a 800 euro per maand,met 4 man.
moeder en 3 kinderen,volwassen al , over de 20,die worden al snel gezondheidsfreakjes…
Ten eerste heb ik stukken in de tuin om groente en fruit te kweken,kruiden voor 99 cent bij de lidl ,want AH en de plus vraagt daar t dubbele voor!
Ik verbouw…druiven,had aardbeien tot t konijnen stel ze opvrat, hahah,de druiven groeien rond een poort,t is meteen de overgang van terras naar de rest van de tuin,daarnaast had ik aardappels ene mais en bonen,en fruitboompjes,besjes,die zijn ook opgevreten,maar ik vind t niet erg,ik heb nu de tuin afgeschermd,zodat ik de platen weer kan laten groeien,ik vind t wel jammer van de mooie passieflora.
Ik heb wat kruiden dus, peterselie,dat wat paars bloeit eruti ziet als gras,ja dat,nu kom ik uit een tuinbouwfamilie maar kan ik er toch niet meer opkomen,ik koop meel van 39 cent voor pannekoeken en poffertjes,die maakt me dochter teenwoordig beter dan moi,de andere dochter heeft t oliebollen overtroffen want ik kan ze opeens alleen nog moddervet bakken vroeger was ik de oliebakster-de ster inerdaad- van de hele familei nl.-nl is namelijk,je zult merken dat ik graag met afkortingen werk.
Ik koop zelfrijzendbakmeel een bak brood,een van alles ,cake,appeltaart,goedkope appels,wat rozijntjes,een spuitbus slagroom een smullen maar,warm uit de oven,smul hap slik weg taartje,
ik bak de appeltaart naar mijn oma s recept.
Nu had mijn oma een poes,een kat,ze heette dus oma poes toen ik klein was,de andere om had kippetjes,en ze heetten allebei nl Br…..ik kon de R niet zeggen dus ej raad t al,opa ene oma kippetjes,oma vond dat niet zo leuk,maar wat ze ook deed ene oefende de R zei ik niet,althans een poos niet,later kregen mijn dochters hetzelfde
probleem.
Ik maak soep.,wat tomaten gezeefd,pakje 28 cent,pakje soep 30 cent,gehakt,plus minus 2 euro,kan nog in tweeen,dan vermecelli minimaal 30 a 40 cent,doe je eeuwen mee,met wat verse peterselie uit de tuin erin,fijn gehakt
eventueel blikje tomaten purree,extra sterk,19 cent of 7 a 8 cent,geconcentreerd moet dan wel water bij.=geintje=

Nu als je inkomen minimaal is,meot je slim zijn,bij de goede winkels inkopen doen,af en toe koop je wat extras maar verf kan ook voor minder dan 5 euro gekocht bij de axtion ,de kwasten ene gereedschap zijn daar ook super goedkoop,een schroevendraaier is daar 80 cent,een tangetje a a 3 euro,een zaag een goede 3 euro,een goed fietsslot met dikke ringen 4 euro,binnenband fiets 28 inch 1,59 een dan buitenband 28 inch,5,35 ongeveer,bandenplakset fiets,1,19,plakkertjes rolletje ene tube lijm,leuke dingen om te knutselen,kaartjes maken of gordijnstof,plakkertjes voor je raam te versieren,leuke kadootjes zoals badschuim in een leuk mandje handdoek washandje erbij,badspons of ruggenborstel altijd leuk,dezelfde kleurtjes nemen is super,aangepast aan t mandje,met bv kunstbloem of geurbloempjes erbij.speelgoed of balletjes voor de kat,ook super goedkoop,konijne=veor maar 1 euro,halsband kat volgens mij 4 a 50 cent,vlooienbandjes een katten tunnel ook ve konijn etc.
Ze verkopen ook noedels, soep, koffie , koek, snoep, en cake mix,wolken mix 1,39 in de supermarkt 2,49,mie,of dei pannekoeken,wraps etc.
have fun bij de axtion.
Gr M

©2026 

Login met je gegevens

Je gegevens vergeten?